Teknik Mobilya
Teknik Mobilya

Teklif Formu

Adınız Soyadınız

E-posta adresiniz

Telefon

Mesajınız

Teknik Mobilya Teknik Mobilya

Menü

Larvikite Taşı

Larvikite Taşı

Larvikite Taşı

İçerik olarak kireç ve zengin Feldispat mineralleri barındırmaktadır. Feldispat ailesinin bu sıradışı üyesi W. Christofer Broegger tarafından 1890 yılında keşfedildi.

Larvikite taşlar neredeyse çelik renkli flaş (Zümrüt İnci) ile koyu mavi ve hafif bir mavi (Blue Pearl) renklerde olabilmektedirler. 

Larvikite hala oldukça yeni olmakla birlikte (100 yıldan fazla bir süre), içerisinde pek çok yapı barındırmaktadır. Bunlar Birds Eye Granit, Siyah aytaşı, Mavi Norveç aytaşı, Blue Pearl Granit, Mavi Granit, Norveç İnci Granit, Zümrüt Pearl, Birahane Stone ve hatta labrador bulunur.

Larvikite taşı New York'ta bulunan Birleşmiş Milletler binasının yapımında kullanıldı. Bu taşın şifaları açısından bir çalışma yürütülmektedir. Tabi aslında görüntüsü insanı etkilyene taşlardan birtanesidir.

Dünya üzerinde sadece Norveçte Larvik bölgesinde çıkartılmaktadır. Genelde Yapı malzemeleri olarak kullanılmaktadır. Oldukça iyi bir görünüme sahip olduğundan "Yeşil inci" ve "Mavi inci" olarak adlandırlabilmektedir.

Tabi pek çok takı ürünlerinde kullanılabilmektedir. 

Mutfak ürünlerinde de tercih edilebilmektedir. Örneğin,

Yapı ve Dekorasyon sektöründe de en fazla tercih edilen taşlardandrı. Fiyatı oldukça yüksektir.

 
Yorumlar
Yorum Yap