Teknik Mobilya
Teknik Mobilya

Teklif Formu

Adınız Soyadınız

E-posta adresiniz

Telefon

Mesajınız

Teknik Mobilya Teknik Mobilya

Menü

Kuka ağacının özellikleri

Kuka ağacının özellikleri

Kuka ağacının özellikleri

Aslında pek çok kişi yanılgıya düşerek Kuka ağacı tespih diye bilinen tespihlerin ağaçtan yapıldığını sanmalarıdır. Aslında Kuka Ağacı tesbih denildiğinde tropikal bir ağacın meyvesi olan kukadan yapıldığı ve bu meyvenin görünümünün hindistan cevizine benzemesidir. 

Hindistan ve Endonezya'nın tropikal iklimlerinde yetişir ve içerisinde bulunan sıvı kısım alındıktan sonra oldukça kaliteli kuka tespihler ve birbirinden değişik süs eşyaları, biblolar ve değişik ürünler elde edilir. Yapısı sebebilyle antibakteriyeldir. Osmanlı döneminde mikropları temizlemek ve şifa için kullanılan bir bitkiydi. 

Kuka Tesbih: Kullanıldıkça ve elde çekildikçe kararan bir özelliği bulunur. Bu tespihi değerlenmesinin yegane sebebidir. Pek çok soruda kuka tesbihimi nasıl karartabilirim şeklindedir. Tespih ne kadar çok kullanılır ve elde çekilirse kararması oldukça hızlı olacaktır. 

Bu meyve ülkemizde bulunmaz ithal edilip özenle ve bir çok emekle işlenerek kaliteli tesbihler halini alır. Çok sert bir yapıya sahip olduğundan işçiliği de oldukça fazladır. Kuka tesbih fiyatları işlemelerine, işçiliğine ve rengine göre değişkenlik göstermektedir. 

Yorumlar
Yorum Yap