Teknik Mobilya
Teknik Mobilya

Teklif Formu

Adınız Soyadınız

E-posta adresiniz

Telefon

Mesajınız

Teknik Mobilya Teknik Mobilya

Menü

Gerçek kehribar nasıl anlaşılır

Gerçek kehribar nasıl anlaşılır

Gerçek kehribar nasıl anlaşılır

Artık yaşamın pek çok yerinde sahteler ile karşılaşabiliyoruz. Sahte takılar, sahte taşlar, sahte altınlar vesaire gibi tamamen ticari amaçla üretilmiş ürünlerdir. İnsanlar fırsatçılık yaparak bir takım duyguları hiçe sayarak tamamen para kazanmayı amaçlıyor. 

Sevdiklerimize en iyi hediyeler arasında yer alan kehribar kolye, kehribar bileklik, kehribar yüzük, kehribar küpe gibi ürünlerin gerçek olması hem gösteriş hemde iyileştirici ve tedavi edici olarak ta kullanılabilmektedir. 

Peki fırsatçılara rağmen satın aldığınız taşların ve takıların yani amber taşının gerçek kehribar olduğunu nasıl anlayabilirsiniz?

Sizlere vereceğimiz basit ipuçları ile gerçeklik testi yapabilirsiniz.

Satın almış olduğunuz kehribar taşların iç yapılarında bulunan boncuksu hava kabarcıkları birbirinden farklı benzersizliktedir. Yani birbirlerine benzemezler. 

Aslında sahte kehribar taşının gerçek olduğunu anlamanın en etkili ve kesin yolu tuzlu su testidir. Büyük bir bardağa su doldurun ve içine 7-8 çay kaşığı kadar tuz atın ve suda iyice eriyinceye kadar karıştırın. Bu durum deniz suyuna yakın bir ortam oluşturacaktır. Amber taşınızı veya takınızı tuzlu su dolu bardağın içine saldığınızda suyun üzerinde kalması gerekiyor yani batmıyorsa taşınız gerçektir.

Birkaç farklı yöntemler de bulunuyor fakat en zararsızı ve zahmetsiz olan yöntem budur. 

Yorumlar
Yorum Yap