Teknik Mobilya
Teknik Mobilya

Teklif Formu

Adınız Soyadınız

E-posta adresiniz

Telefon

Mesajınız

Teknik Mobilya Teknik Mobilya

Menü

2019 mobilya renkleri ve trendleri

2019 mobilya renkleri ve trendleri

2019 mobilya renkleri ve trendleri

Dekorasyonda mobilya trendlerinde dönemsel olarak yenilikler olur. Form ya da renklerin değişiklik gösterdiği mobilyaların tasarımından renklerine birçok kombin alternatifi mevcut. Bu yazımızda oturma odası dekorasyonundan yatak odalarına mobilya renkler ve trendleri ile ilgili bazı örnekler derledik.

Mobilya renkleri, koltuk modelleri, yemek masaları, mobilya döşemeleri ve aksesuarlarına birçok alanda dekorasyonla ilişkilidir. Evinizi yeni bir mevsime hazırlarken bazı değişiklikler yapmak isteyebilir, mobilya trendleri ya da renkler hakkında ilham verecek fikirlere ihtiyaç duyabilirsiniz.

2019 ev dekorasyonu trendleri göz önüne alındığında mobilya tasarımları, form ve renk tonları alternatif fikirler sunabilir. Dekorasyonda uygulayacağınız stil ve tarza karar verin. Duvar zemini kaplamaları, perde ve halı unsuru, döşeme kaplaması ve aksesuarlara uygun stilde mobilya tasarımlarını gözden geçirin.

Minimalist yaklaşımla yenilikçi ve yalın çizgiler taşıyan 2019 mobilya modası ürünlerini takip edebilir ya da zamansız çizgisiyle retro ya da Art Deco yaklaşımlarla yenilikçi çizgileri buluşturan mobilya tasarımlarına göz atabilirsiniz. 2019 dekorasyon trendlerini ele aldığımız yazımızda mobilya renkleri ve tasarımları ile ilgili derlediğimiz örnekleri gözden geçirelim. Bakalım siz hangisini beğeneceksiniz?

Sıcak bir atmosfer oluşturmak istiyorsanız, belirleyeceğiniz renk paleti ile koltuk döşemesi yüzeyini renk alaşımlarından oluşturabilirsiniz. Yeşil ve hardal sarısı 2019 mobilya renkleri trendleri arasında yer alıyor. Çiçekli desenlerin modası geçmiyor. Daha yenilikçi yaklaşımla çiçekli desenler ve belirlediğiniz renk paletinden bir koltuk döşemesi kullanabileceğiniz gibi mobilya firmalarının koltuk tasarımlarını değerlendirebilirsiniz. Duvarlarda tuğla kaplama deseni daha modern yorumuyla beyaz ve açık tonlarda tercih edilerek renkli mobilyaları ön plana çıkarıyor.

Yenilikçi ve özgün tasarımıyla oturma grupları tasarımları arıyorsanız daha sıra dışı modeller de mevcut. Geometrinin ön plana çıktığı oturma grubu tasarımı, minimalist ve modenist çizgileriyle ön plana çıkıyor. Gri ve açık mavi tonları muntazam uyum sağlıyor. Nötr renkler 2019 yılında da kullanılıyor. Özellikle canlı ve sıcak renkli aksesuarları nötr renk tonları daha da ön plana çıkararak muntazam bir kombinasyon oluşturacaktır.

Ahşap mobilyalarda yalın ve sade çizgiler dikkat çekiyor. Daha modern ve minimalist yaklaşımla oturma alanlarını dizayn etmek istiyorsanız, detaylarla göz yormadan ahşabın doğal dokusunu ortaya çıkaracak mobilyaları kullanmayı tercih edebilirsiniz. Ağacın türüne bağlı olarak mobilyanın kullanım ömrü değişecektir. Cilasız ve boyanmamış ahşap mobilyalar 2019 yılının trendlerinden biri.

Hardal sarısı 2019 dekorasyon trendleri arasında yer alıyor. Vizon rengi ile muntazam şıklık ve uyumun sağlandığı dekorasyon örnekleri ilham verebilir. Ahşap mobilya renkleri çeşitlilik gösterirken doğal dokusunu yansıtacak mobilyalar kullanabilirsiniz. Hem sıcak bir atmosfer oluşturmak hem de 2019 mobilya modelleri ile ilgilenenlere bu dekorasyon örneği ilham verebilir.

Fındık rengi, hem sıcak bir atmosfer oluşturmak hem de bordo, yeşil ve kırmızı tonlarıyla muntazam uyum sağlaması açısından son derece kullanışlı. Natürel renklerle uyumunun yanı sıra göz yormaz ve sıcak bir hava katar. Kadife koltuklar 2019 mobilya modasında mevcut, son derece elegan ve şık bir görünüm oluşturuyor.

Mobilya renkleri, gerek oturma alanlarında gerekse yatak odalarında dekorasyonla doğrudan ilişkili. Duvar dekorlarından halı unsuruna bir uyumun yakalandığı yaşam alanları için pastel renk tonlarını kullanabilirsiniz. Pastel pembe, sarı, mavi ve yeşil tonlarının yanı sıra ara renklerin yumuşak tonları ile oluşturacağını renk paleti göz okşayan yaklaşımıyla 2019 trendlerini yakalamanızı sağlayacaktır.

Oturma odası dekorasyonu için modernist çizgisiyle bakır aksesuarlar sehpalardan aydınlatma ünitelerine renk katıyor. Bakır tonu natürel dokusuyla dekorasyonu zenginleştirirken, nötr renklerle son derece muntazam uyum sağlıyor. Nötr gri tonları ile bakır uyumu göz okşarken, konfor ve rahatlık sunan mobilyalarla huzur veren bir yaşam alanı dizayn edilebilir. Modern bakır sehpa modelleri ve aksesuarlar şık ve elegan bir çizgi yakalamak isteyenlerin ilgisini çekebilir.

Özgün bir tasarım arıyorsanız, Kendin Yap projelerine göz atmanızı tavsiye ederiz. 2019 trendleri arasında da el yapımı aksesuarlardan yaratıcı fikirlere mobilya tasarımları mevcut. Dekorasyonda uygulanacak stil ve tarza göre belirlediğiniz canlı renklerle şık mobilyalar tasarlayabilirsiniz. Profesyonellerin 2019 dekorasyon trendleri için iç mimarlar kategorisine göz atarak dönemsel mobilya modalarını takip edebilirsiniz. Nötr grilerle muntazam renk kombinasyonu oluşturan sıcak renkleri bir araya getirmek için renkli bir yatak başlığı odanızın havasını değiştirecek ve yenilik katacaktır.

Pastel mavi, beyaz ve nötr gri tonları 2019 yılının moda olan renkleri arasında yer alıyor. Geometrik formların ön plana çıktığı ve modernist çizginin ön planda olduğu mobilya tasarımları, özellikle minimalist ve modern yaklaşımla odalarını dekore etmek isteyenlerin ilgisini çekecek. Pastel mavi tonları, beyaz ve nötr gri tonları muntazam bir uyum oluştururken sıcak renk dokunuşu olan turuncu aksesuarlar da göze hitap eden renk paleti uyumu yakalıyor.

Nötr griğ tonları ile mat siyah, 2019 dekorasyon trendleri arasında bulunan renklerden. Gümüş mobilya aksesuarları, metalik ayrıntılar ise şıklık katan detaylardan. Metalik detaylarla geometrik forma sahip sehpa modellerinden L koltuk modellerine son derece şık ve muntazam bir görünüm oluşturulmuş. Ahşap döşeme zemini kaplaması ile nötr gri tonları ve metalik öğeler, soğuk ve sıcak renk dengesi unsuru yakalıyor. Yalnızca nötr gri tonlarının kullanımı oturma alanlarında soğuk bir atmosfer oluşturacağından ahşap zemin, sıcak renk tonları ya da şık ışıklandırma unsurları ile sıcaklık katabilirsiniz.

Mavi ve yeşil tonları muntazam uyum oluştururken, kontrast renk tonları kullanmayı sevenler için geometrik formları ön plana çıkaran 2019 mobilya trendlerini önerebiliriz. Duvar dekorlarından mobilya tasarımlarına geometrik formlar ön plana çıkıyor ve modernist bir çizgi yakalıyor. Ayrıca kontrast renk tonları dinamik bir atmosfer oluştururken, mavi ve yeşil renk tonları ferahlık katıyor.

 

 

Yorumlar
Yorum Yap