Teknik Mobilya
Teknik Mobilya

Teklif Formu

Adınız Soyadınız

E-posta adresiniz

Telefon

Mesajınız

Teknik Mobilya Teknik Mobilya

Menü

2019’da öne çıkacak ev dekorasyonu trendleri

2019’da öne çıkacak ev dekorasyonu trendleri

2019’da öne çıkacak ev dekorasyonu trendleri

Ev dekorasyonu trendleri her yıl değişiyor. 2018’de gördüğümüz bazı ev dekorasyonu fikirleri yerini, önümüzdeki yıl yerini daha farklı fikir ve alternatiflere bırakacak. Evinizi dekora etmeyi planlıyor ve 2019’un trendlerine hazırlamak istiyorsanız, sizin için hazırladığımız ev dekorasyonu trendlerini inceleyebilirsiniz.

Doğal malzemelere eğilim

2018’de çoğunlukla teknolojik ve elektronik eşyalar ev dekorasyonunda kendine yer bulmuşken, 2019’da bu eğilim biraz daha doğal eşya ve malzeme seçimlerine yönelecek. Ahşap, bakır, beton, granit, taş ve metal ürünlere yönelmeler önümüzdeki yıl daha fazla karşımıza çıkacak.

Kadife kaplı mobilyalar

Kadife kaplı mobilyalar eski moda olarak düşünülse de günümüzde mobilyalarda bu kumaş seçimine doğru bir eğilim başlamış durumda. Şu an daha şık ve lüks bir malzeme seçimi olarak düşünüldüğünden kadife kaplı koltuk takımlarını 2019 ev dekorasyon trendlerine eklememiz gerekiyor.

Çiçek desenleri

Ev dekorunda çiçek desenli duvar kağıtları ve çiçeklere has renkler de daha fazla öne çıkmaya başlayacak. Duvar kağıtlarının yanı sıra duvarlarda ve mobilyalarda tercih edilen renklerde de bu paletleri görmek mümkün olacak.

Bakır tonları

Renk seçimlerine baktığımızda ise 2018’de öne çıkan gül sarısı yerini daha bakır, toprak ve metal karışımlı renklere bırakacak. Hem mobilyalar da hem duvar renklerinde hem de mobilyalarda bu renkler kendine daha fazla yer bulacak.

Zengin ve koyu renkler

2019 ev dekorasyonu trendlerinde daha zengin renk paletlerinin yanı sıra biraz daha koyu renkler de öne çıkmaya başlayacak. Evinizi daha dolu göstermenizi sağlayan koyu renkleri yine de aşırı bir şekilde kullanmamaya özen göstermeniz gerekiyor. Çok fazla koyu renk kullanmanız bir yandan da evinizin havasının boğucu bir hale gelmesine neden olabilir. Örneğin mobilya renk seçimlerinde koyu renkleri tercih edecekseniz, duvar boyası ya da kağıdı seçimlerinde daha ferah tonları seçmeniz daha faydalı olacaktır.

Siyah ve beyaz renkler

Monochrome renk tercihleri ev dekorasyonlarında sıklıkla görülmekte. 2019 trendleri arasında göreceğimiz bir diğer renk paleti ise siyah ve beyazın uyumu olacak. Siyah ve beyazın bir arada kullanılması evinizdeki eşyalar arasında bir uyum ve dengeyi de beraberinde getirecektir.

Geometrik şekiller

Çiçek desenlerinin yanı sıra geometrik şekiller de öne çıkacak trendler arasında yer alıyor. Ev dekorasyonunda duvar kağıtlarının yanı sıra geometrik dekorasyon ev ürünleri de 2019’da evleri süslüyor olacak.

Yorumlar
Yorum Yap